Parafix Hungária granted EU funding

 • A Parafix Hungária EU-s fejlesztési támogatást nyert

  A Parafix Hungária EU-s fejlesztési támogatást nyert

  Parafix Hungária Kft. has won EU funding of 91.64 million forints in the call for proposals under the Economic Development and Innovation Operational Program entitled “Expanding the Production Capacity of Micro, Small and Medium-sized Enterprises”. Thanks to the investment, Parafix has significantly expanded its machine fleet and production capacity. Further information on Parafix Hungária’s expansion can be found here.

  This news is provided in Hungarian below.

   

  A Parafix Hungária Ercsiben megvalósítandó fejlesztési projektjéhez EU-s támogatási pályázatot nyert. Részletes leírás a továbbiakban.

  A kedvezményezett neve: Parafix Hungária Kft.
  A projekt címe: A Parafix Hungária Kft. kapacitásbővítést szolgáló fejlesztése Ercsiben.
  A szerződött támogatás összege: 91 640 175,- Ft
  A támogatás mértéke: 45%

  A projekt tartalma: A Magyarországon 2001 óta működő feldolgozó ipari vállalkozás a járműgyártásban, elektronikai és világítástechnikai iparban valamint az egészségmegőrzésben használatos ragasztási eszközöket, technológiákat állít elő és értékesít belföldi, valamint export piacain. A Parafix Hungária Kft. a világ vezető gyártóitól származó öntapadós és nem öntapadós anyagokból készít egyedi termékeket. Az előállított termékek iránt élénk kereslet mutatkozik, fővárosi telephelyéről Lengyelországba, Romániába, Csehországba, Ausztriába és Ukrajnába is értékesít. A 2014-ben saját tulajdonba került fővárosi telephely középtávon már korlátozottan képes helyet adni a vállalkozás kapacitásbővítő beruházásainak, ezért jelen projekt Ercsibe került megvalósításra. A fejlesztés célja a Parafix Hungária Kft. termelési kapacitásának bővítése illetve termékpalettájának szélesítése eszközparkjának bővítésével. Az eszközbeszerzés révén a vállalkozás versenyképessége és az export piacokon való értékesítési volumene tovább növelhető. A Parafix Hungária Kft. a projekttől árbevételének, valamint alkalmazotti létszámának további növekedését várja.

  A projekt befejezési dátuma: 2016.11.30.
  A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.1-14-2014-00593

  További információkat a híreink között találhat a projektről.