DESPRE NOI

DESPRE NOI

 • Vă mulțumim pentru că vizitați site-ul Parafix . Această pagină vă oferă o scurtă prezentare a companiei noastre în limba selectată. Restul informațiilor de pe site, inclusiv link-urile de pe această pagină, sunt în limba engleză și conțin mai multe detalii referitoare la gama noastră de produse, industrii și posibilități. Pentru mai multe informații sau alte întrebări, vă rugăm contactați-ne aici.

  Romanian Summary Page Row 1 image
 • Despre noi
  Despre noi

  Parafix este convertor și distribuitor consacrat de benzi, pelicule, tipuri de spumă și folii auto-adezive. Principalul nostru obiect de activitate este transformarea acestor materiale adezive în modelele indicate și producem anual peste 250 de milioane de ștanțări. Suntem pe piață de mai mult de 40 de ani și am obținut statutul de ”Convertor Preferat” din partea unui număr important de furnizori mari, care sunt aleși pentru produsele și serviciile lor de calitate.

  Sediul nostru și șantierul de producție dedicat se află în Marea Britanie și desfășurăm operațiuni de producție și în Ungaria. Avem acoperire puternică în toată Europa, și exportăm de asemenea și în America de Nord și Sud, Asia și Australia.

  Creăm soluții atractive pentru o gamă diversă de industrii, prin combinația noastră unică de capacități, îndelung dezvoltate și tehnologie de convertire de ultimă generație. Prin intermediul membrilor echipelor de Vânzări și Servicii cu Clienții dedicați piețelor individuale, puteți avea încredere în recomandările și sfaturile pe care le primiți de la ei.

  Pentru mai multe informații, contactați-ne aici.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Produse
  Produse

  Relația puternică cu liderii la nivel mondial de tehnologie în domeniul benzilor adezive ne oferă acces la o gamă largă de materiale specializate și industriale. Aceasta oferă clienților noștri posibilitatea de a alege dintr-o gamă largă de produse ca și posibilitatea de a crea produse personalizate, ca de exemplu combinarea materialelor de la diferiți furnizori.

  Benzile adezive sunt în prezent metoda cea mai rapidă de lipire din industrie în zilele noastre. A se vedea aici mai multe informații referitor la beneficiile folosirii tehnologiei bazate pe bandă adezivă față de metodele tradiționale de fixare.

  Gama noastră de produse include:

  g_content_rows-repeater_items_title
  Industrii
  Industrii

  Parafix este un furnizor cheie de soluții de bandă adezivă pe o gamă largă de piețe. Mai jos puteți vedea o listă de industrii cheie ale noastre. Vă rugăm contactați-ne aici dacă aveți întrebări.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Furnizori
  Furnizori

  Parafix produc benzi și materiale adezive de la o multitudine de furnizori. Suntem mândri să ne numărăm printre cei numai 12 ‘Convertori Preferați Transnaționali’ pentru 3M, și de faptul că deținem statutul de ”Convertor Preferat” din partea Rogers Corporation, Laird Technologies și tesa. Aflați mai multe aici.

  • 3M (statutul de Convertori Preferați Transnaționali’ )
  • Rogers Corporation (statutul de ”Convertor Preferat” )
  • Porex (statutul de ”Convertor Preferat” )
  • Pregis
  • Laird Technologies (Partener Convertor)
  • tesa (Convertor Cheie)
  • AccuPlace (Revânzător cu valoare adăugată)
  • Adhesive Research
  • Advance Adhesive Tapes
  • Avery Dennison
  • Vancive
  • Freudenberg
  • amcor
  • DuPont
  • Furukawa
  • Nitto
  • Pall
  • Scapa
  g_content_rows-repeater_items_title
  Capacități
  Capacități

  Parafix oferă o gamă de servicii care răspund nevoilor dumneavoastră individuale. Acestea includ proiectarea și stabilirea prototipurilor facilităților pentru care putem folosi propriile dumneavoastră schițe pentru a vă oferi fabricarea rapidă a prototipurilor pieselor. Echipa de cercetare și dezvoltare poate analiza variantele de proiectare ale componentelor pentru a stabili forma și mărimea optimă. Astfel se reduce la minim necesarul de unelte și prototipuri fizice în etapa de proiectare a componentei. Mai jos puteți vedea o listă cu capacitățile de convertire a benzii noastre adezive, sau pentru mai multe informații accesați pagina noastră de posibilități.

  • Ștanțare (presă platformă sau rotativă)
  • Tăiere (strung și rebobinare)
  • Tehnologie de tăiere cu laser
  • Plotter cu axă X/Y
  • Laminare
  • Ghilotinare
  • Cercetare și Dezvoltare (R&D)
  • Proiectare și stabilire prototip
  • Fabricare în cameră curată
  • Opțiuni de prezentare
  • Atașare automată a componentei
  g_content_rows-repeater_items_title
  Avantajele unei componente adezive comandate
  Avantajele unei componente adezive comandate

  Folosirea unui produs personalizat poate reduce costurile de fabricație, poate spori productivitatea și oferi o calitate mai bună și constantă. Vă putem oferi produsele în role tăiate, fâșii sau sub formă ștanțată, pentru a vă oferi:

  • Poziționare precisă
  • Posibilitate de reutilizare
  • Pierderi reduse
  • Asamblare rapidă
  • Aderență instantanee
  • Ajutoare de localizare
  • Estetică superioară
  • Producție cu costuri eficiente

  Contactați-ne aici pentru mai multe informații.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Calitate
  Calitate

  Parafix are reputația calității pentru produsele și procesele sale; suntem monitorizați extern și ne stabilim practici de calitate riguroase pe care să le urmăm. Acreditările de calitate în ceea ce ne privește includ:

  Suntem dedicați Îmbunătățirii Continue (ÎC); având ca scop eficiența utilizării și a timpului, vrem să îmbunătățim timpii de producție și să susținem standardele ridicate de calitate. Alte îmbunătățiri includ investiții continue în instalații și tehnologie pentru a putea oferi o gamă mai largă de servicii ce necesită o precizie foarte bună și calitate constantă. Sistemele de calitate includ trasabilitatea loturilor, inspectarea camerei, verificarea îndepărtării deșeurilor și măsurare de mare precizie fără contact (precizie de +/- 0.001mm).

  Căutăm constant modalități de îmbunătățire a modului în care operăm; clienții noștri se pot aștepta cu cea mai mare încredere la tehnicile de producție de cea mai bună calitate. A se vedea pagina de calitate pentru mai multe informații.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Automatizare
  Automatizare

  Parafix este distribuitor autorizat de echipament automatizat de ridicare și amplasare AccuPlace. În calitate de revânzător cu valoare adăugată, ne putem adresa provocărilor dumneavoastră și vă putem înlătura grijile oferindu-vă echipament standard inovator, de mare performanță. Numai mandrinele cu vacuum și cuiburile de piese țintă sunt personalizate, permițând reutilizarea ușoară a instalației, adaptându-se la schimbările rapide de produse, numerele nesigure de producție și cicluri de folosire a produselor diverse Avantajele utilizării componentelor automatizate includ:

  • Utilizare foarte precisă și repetabilitate de până la +/- 0.002″
  • Posibilitatea de a folosi o forță ce poate fi controlată
  • Prevenirea distorsionării ștanțării
  • Aplicare fără formare de bule de aer
  • Aplicare în zone greu accesibile
  • Timpi reduși de cicluri
  • Nivel redus de deșeuri și productivitate mai ridicată
  • Manevrarea oricărei forme sau material de ștanțat
  • Asamblare eficientă din punct de vedere al costurilor

  Vă oferim o soluție imediată; fără probleme de interfață sau de comunicare între furnizorul de material și cel de instalație. Avem cunoștințe exhaustive despre ștanțare, materiale adezive și automatizare. Bazați-vă pe o singură persoană de contact pentru o întreagă soluție – vă înțelegem provocările.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Selector produse
  Selector produse

  Opțiunea Selector de produse vă permite să căutați fișe cu datele produselor după grupa de produse sau după referința produsului. Aici puteți pune întrebări despre produsul selectat și puteți afla mai multe despre opțiunile de prezentare. De asemenea, puteți viziona pagina cu opțiunile de prezentare aici.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Documente ce pot fi descărcate
  Documente ce pot fi descărcate

  Pagina de descărcare include o multitudine de documente utile, de exemplu, broșuri despre industrie și produse. Pagina de descărcare poate fi găsită aici.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Noutăți
  Noutăți

  Noua noastră pagină este actualizată în mod regulat cu ultimele noutăți despre Parafix și despre industria benzilor adezive sensibile la presiune (PSA). Aici puteți citi mai multe despre activitățile de sponsorizare ale companiei noastre și despre alte activități de sprijinire a comunității, ca și ultimele noutăți despre tehnologiile de producție a benzilor adezive. De asemenea ne puteți urmări pe link-urile de medii de socializare de mai sus.

  Aflați mai multe aici.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Contact
  Contact

  Parafix are două sedii; în Marea Britanie și Ungaria și exportă în peste 30 de țări.

  Marea Britanie
  Parafix Tapes & Conversions Ltd
  Spencer Road
  Lancing Business Park
  Lancing, West Sussex
  BN15 8UA
  Tel: +44 (0)1903 750000
  Fax: +44 (0)1903 767728

  Ungaria
  Parafix Hungária Kft.
  H-1116 Budapesta
  Vegyész utca 17-25
  Tel: +36 1 203 2925
  Fax: +36 1 203 3316

  Pentru întrebări frecvente (FAQs) apăsați aici.

  g_content_rows-repeater_items_title