• +44 (0)1903 750000
  United Kingdom
 • +36 1 203 2925
  Hungary
 • Request a callback
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
 • For the most relevant product updates, please highlight those you’re interested in:
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Rólunk

A Parafix Magyarországon

Köszöntjük a Parafix weboldalán. Ezen az oldalon Ön által választott talál információt vállalatunkról. A webhely többi része – beleértve az ezen az oldalon található hivatkozásokat is – angol nyelvű, és további részleteket tartalmaz termékskálánkkal, célpiacainkkal és technológiáinkkal kapcsolatban. Ha további információkra van szüksége, vagy kérdései vannak, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk itt.

A Parafix új, EU-s pályázati forrásból megvalósuló fejlesztéseiről ide kattintva tájékozódhat.

A Parafix NKFI alapból megvalósuló új projektjéről ide kattintva tájékozódhat.”

Cégünk Európai Uniós támogatással készülő fejlesztéseinek II. üteméről Ercsiben ide kattintva tájékozódhat.

Cégünk Európai Uniós támogatással készülő fejlesztéseiről Ercsiben ide kattintva tájékozódhat.

Állást keres? Felvételt hirdetünk gyártás folyamat irányító mérnök munkakörbe, a jelentkezéshez kattintson ide! Munkatársakat keresünk szerszámtervező mérnök munkakörbe, erre a pozícióra jelentkezéshez kattintson ide! Munkatársakat keresünk minőségügyi termékellenőr pozícióba, a jelentkezését ide kattintva küldheti el! Felvételt hirdetünk ügyfélszolgálati referens munkakörbe, erre a pozícióra jelentkezéshez kattintson ide! Keresünk jelentkezőket gépkezelő munkakörbe is, kattintson ide a jelentkezéshez!

Rólunk

Rólunk

A Parafix az öntapadó ragasztószalagok, filmek, habok és fóliák feldolgozásában, értékesítésében hosszú múltra visszatekintő vállalat. Fő profilunk ragasztóanyagok és rugalmasan konvertálható anyagok, valamint ezek kombinációjának méretre-formára vágása: évente több mint 250 millió stancolást végzünk. Vállalatunkat több mint 40 éve alapították, és számos jelentős beszállítónknál elnyertük a „Preferált Konverter Partner” státuszt. Ezeknek a vállalatoknak mindegyike kiemelkedő minőségű termékeket és szolgáltatásokat nyújt.

Anyavállalatunk az Egyesült Királyságban működik. Magyarországon a közép-kelet európai piacokra fókuszáló értékesítési és gyártási tevékenység folyik, ezáltal erős lefedettséggel rendelkezünk egész Európában, emellett exportálunk Észak- és Dél-Amerikába, Ázsiába és Ausztráliába is.

A folyamatosan fejlődő és a legmodernebb konvertáló technológiákat ötvöző gyártási kapacitásunk, valamint a változatos alapanyagok egyedülálló kombinációjának köszönhetően számos iparág számára készítünk egyedi igényre szabott megoldásokat. Az egyes piacokra szakosodott értékesítési és ügyfélszolgálati munkatársaink megbízható tapasztalatokon alapuló javaslatokkal és tanácsokkal látják el partnerinket. További információkért lépjen kapcsolatba velünk itt.

Bővebb információ a videónkban, itt.

Termékek

Termékek

A ragasztás-technológia területén globálisan vezető vállalatokkal ápolt szoros kapcsolatainknak köszönhetően a témában szakértő munkatársak és ipari anyagok széles skálája áll rendelkezésünkre. Így partnereinknek széles termékválasztékot tudunk kínálni, az egyedi termékek készítésének lehetőségétől, különböző beszállítók anyagainak kombinálásáig.

Napjainkban az ipari rögzítési módok leggyorsabban növekvő területe a ragasztás-technológia, ragasztószalagok alkalmazása. Ennek a területnek a hagyományos rögzítési módokkal szembeni előnyeiről itt találhat bővebb információt.

Termékskálánk a következőket tartalmazza:

Iparágak

A Parafix számos iparág számára gyárt és szállít be konvertált termékeket, öntapadó mechanikai alkatrészeket. Alábbi felsorolás tartalmazza a legfontosabb iparágak listája. Kérdés esetén ide kattintva veheti fel velünk a kapcsolatot.

Beszállítók

A Parafix a gyártás során felhasznált alapanyagit a világ vezető alapanyaggyártóitól szerzi be. Büszkék vagyunk arra, hogy cégünk a 3M 12 „Preferált Nemzetközi Feldolgozója” közé tartozik, valamint a preferált feldolgozói vagyunk a Rogers, a Laird és a tesa. További részleteket itt tudhat meg.

 • 3M (Preferált Nemzetközi Feldolgozó státusz)
 • Rogers Corporation (Preferált Feldolgozó státusz)
 • Porex (Preferált Feldolgozó státusz)
 • Pregis
 • Laird Technologies (Feldolgozó Partner)
 • tesa (Fő Feldolgozó)
 • AccuPlace (Értéktöbblet Viszonteladó)
 • Adhesive Research
 • Advance Adhesive Tapes
 • Avery Dennison
 • Vancive
 • Freudenberg
 • amcor
 • DuPont
 • Furukawa
 • Nitto
 • Pall
 • Scapa

Gyártástechnológiák, szolgáltatások

Gyártástechnológiák, szolgáltatások

A Parafix szolgáltatások széles skálájával igyekszik megfelelni az Ön egyedi igényeinek. Ezek között szerepel a tervezés és a prototípus-készítés, amelyben az Ön saját rajzainak felhasználásával készítjük el gyorsan az alkatrészek prototípusát. Kutatás-fejlesztési csapatunk elemzi a komponensek tervvariációit, és ennek alapján meghatározza az optimális formát és méretet. Ez a folyamat már a komponenstervezés szakaszában minimálisra csökkenti az eszközigényt és prototípus variánsok számát. Cégünknél megtalálható ragasztószalag-feldolgozási metódusainkat az alábbi listában soroltuk fel. Bővebb információért tekintse meg gyártástechnológiák, szolgáltatások oldalunkat.

 • Stancolás (síkágyas vagy forgókéses rendszerű)
 • Szeletelés
 • Lézervágó technológia
 • X/Y tengelyes vágó
 • Rétegelés
 • Ívre vágás
 • Kutatás-fejlesztés (K+F)
 • Tervezés és prototípus-készítés
 • Tiszta szobás gyártás
 • Igényre szabott kiszerelés
 • Automatizált komponensrögzítés

A felhasználói igényre tervezett ragasztókomponens előnyei

A felhasználói igényre tervezett ragasztókomponens előnyei

Az egyedi gyártási igényekre szabott komponensek, alkatrészek használata jelentősen csökkenti a előállítási költségeket és növeli a termelékenységet, valamint, jobb és egyenletesebb minőséget garantál. Termékeinket tekercsekben, lapokban vagy egyenként stancolt formákban szállítjuk, így a következőket biztosítjuk:

 • Precíz pozicionálás
 • Sorozatgyártás
 • Veszteségcsökkentés
 • Gyors összeszerelés
 • Azonnali ragasztás
 • Védőpapíron elhelyezett pozícionáló lyukak
 • Kiváló esztétika
 • Költséghatékony gyártás

További információkért lépjen kapcsolatba velünk itt.

Minőség

Minőség

A Parafix termékeinek és eljárásainak minősége elismert; külső visszacsatolásokat is kérünk, valamint szigorú minőségbiztosítási szabványokhoz tartjuk magunkat. Többek között a következő minőségbiztosítási akkreditációkkal rendelkezünk:

Elkötelezettek vagyunk a folyamatos fejlődés mellett; célunk hatékonyság és az időkihasználás javítása, a megtérülési idő csökkentése és a magas szintű minőségi szabványok fenntartása. Emellett folyamatosan befektetünk új gépekbe és technológiákba, hogy pontos és konzisztens minőségű szolgáltatásaink körét még jobban bővítsük. Minőségbiztosítási rendszereink tartalmazzák a gyártási folyamatok nyomkövetését, a kamerás megfigyelést, a hulladékeltávolítás ellenőrzését és a nagy pontosságú, mérést (+/- 0,001 mm pontossággal).

Aktívan kutatjuk a fejlesztés lehetőségeit; ügyfeleinknek biztosítjuk a legjobb minőségű gyártási technikákat. További információkért tekintse meg minőség oldalunkat.

Automatizálás

Automatizálás

A Parafix az AccuPlace által gyártott, automatizált Pick & Place berendezések hivatalos forgalmazója. Viszonteladóként képesek vagyunk megfelelni innovatív és nagy teljesítményű berendezéseinkkel az Ön kihívásainak, valamint széleskörű megoldást, megoldáscsomagot kínálunk egyedi igényeikre. Ezek a gépek egyszerűen újrahasznosíthatóak, lehetővé teszik a gyors termékváltásokat, a termékszámok megváltoztatását és a változó termék-életciklusokat, mivel csak a vákuumfejeket és a célalkatrész-fészkeket kell testre szabni az egyes alkalmazásokhoz. Az automatizált komponens-elhelyezés előnyei:

 • Nagy pontosságú elhelyezés és ismételhetőség akár +/- 0,002″ pontosságig
 • Szabályozható erő alkalmazása az elhelyezésnél
 • A Stancolt termékforma torzulásának kiküszöbölése applikáció során
 • Buborékmentes elhelyezés
 • Elhelyezés nehezen elérhető területeken
 • Rövid ciklusidők
 • Alacsonyabb selejtarány és magasabb hozam
 • Bármilyen formájú és anyagú stancolás kezelése
 • Költséghatékony összeszerelés

Egységes megoldást kínálunk: nincsenek illeszkedési problémák vagy kommunikációs nehézségek a különféle szállítóktól származó anyagok és gépek között. Széles körű ismeretekkel rendelkezünk a stancolás, a ragasztóanyagok és az automatizálás terén. Az egész megoldást egyetlen kapcsolattartó tartja kézben, aki pontosan ismeri az Ön igényeit.

Termékszelektor

Termékszelektor

A Termékszelektor egy olyan segédeszköz, melynek használatával kereshet alapanyagokat termék-adatlapokat, termékcsoportok vagy termékreferencia szerint. Ezen a felületen érdeklődhet a kiválasztott termékkel kapcsolatban, és tudhat meg többet a speciális kiszerelési lehetőségekről. Az egyedi kiszerelések lehetőségeiről itt is tájékozódhat.

Dokumentumok letöltése

Letöltési oldalunk számos hasznos dokumentumot – például termékbrosúrákat – tartalmaz. A letöltési oldal itt található, vállalati brosúránkat pedig itt töltheti le.

Újdonságok

„Újdonságok” oldalunkat rendszeresen frissítjük a Parafix és a vonatkozó iparágak legújabb híreivel. Itt többet is megtudhat vállalatunk szponzori és más közösségi tevékenységeiről, valamint a ragasztószalag technológiák legújabb híreiről. A fenti közösségi média hivatkozásokon is követhet minket, vagy feliratkozhat RSS és Newsletter hírcsatornánkra.

Tudjon meg többet itt.

Kapcsolat

A Parafix két központtal rendelkezik: az Egyesült Királyságban és Magyarországon, és több mint 30 országba exportál.

Magyarország
Parafix Hungária Kft.
H-1116 Budapest
Vegyész utca 17-25.
Tel.: +36 1 203 2925
Fax: +36 1 203 3316

Egyesült Királyság
Parafix Tapes & Conversions Ltd
Spencer Road
Lancing Business Park
Lancing, West Sussex
BN15 8UA
Tel.: +44 (0)1903 750000
Fax: +44 (0)1903 767728

A gyakran ismételt kérdéseket (GYIK) itt találja.

Add to wishlist
Create a new list