• +44 (0)1903 750000
  United Kingdom
 • +36 1 203 2925
  Hungary
 • Request a callback
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
 • For the most relevant product updates, please highlight those you’re interested in:
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

O nás

Ďakujeme vám za návštevu internetovej stránky spoločnosti Parafix. Stránka obsahuje prehľad o našej spoločnosti v jazyku, ktorý ste si zvolili. Ďalšie časti našej internetovej stránky vrátane odkazov na ňu sú v angličtine a obsahujú viac podrobností o našom sortimente výrobkov, odvetviach a schopnostiach. Ak potrebujete viac informácií alebo máte akékoľvek otázky, tu nás môžete kontaktovať.

O nás

O nás

Parafix je spoločnosť s dlhou tradíciou, ktorá sa zaoberá spracúvaním a distribúciou samolepiacich pások, fólií, pien a alobalov. Hlavnou činnosťou je prvotné spracúvanie uvedených adhéznych materiálov na zákazkové návrhy a každý rok vyrobíme viac než 250 milión vysekávaných dielov. Naša spoločnosť je na trhu už viac ako 40 rokov a dosiahla označenie „Uprednostňovaný spracovateľský podnik“ s množstvom významných dodávateľov, pričom u každému z nich sa cenia ich kvalitné výrobky a servis.

Naša spoločnosť má sídlo a výrobný závod vo Veľkej Británii, výrobnú prevádzku máme tiež v Maďarsku. Máme silné pokrytie v rámci celej Európy a exportujeme aj do Severnej a Južnej Ameriky, Ázie a Austrálie.

Vytvárame riešenia na mieru pre rôzne priemyselné odvetvia, a to prostredníctvom jedinečnej kombinácie dlhodobo vyvíjaných schopností, z ktorých najnovšie sú v spracovateľskej technológii. S členmi oddelenia predaja a zákazníckeho servisu, ktorí sa venujú jednotlivým trhom, si môžete byť istí vďaka odporúčaniam a informáciám, ktoré vám poskytnú.

Viac informácií vám poskytneme tu.

Výrobky

Výrobky

Silné vzťahy so svetovými lídrami v technológii lepiacich pások nám poskytujú prístup k širokému spektru špeciálnych a priemyselných materiálov. To nám umožňuje ponúknuť zákazníkom široký výber výrobkov, rovnako ako možnosť vytvárať vlastné výrobky, napríklad kombinovaním materiálov od rôznych dodávateľov.

Lepiace pásky sú v súčasnej dobe najrýchlejšie rastúci spôsob upevňovania v priemysle. Tu nájdete informácie o výhodách technológii používania lepiacich pások v porovnaní s tradičnými spôsobmi upevňovania.

Náš sortiment výrobkov zahŕňa:

Odvetvia

Spoločnosť Parafix je kľúčovým dodávateľom riešení s lepiacimi páskami pre širokú škálu trhov. Nižšie uvádzame zoznam kľúčových priemyselných odvetví. V prípade otázok sa na nás môžete obrátiť tu.

Dodávatelia

Spoločnosť Parafix nakupuje lepiace pásky a materiály od rôznych dodávateľov. Sme hrdí na to, že sme jedným z iba 12 „nadnárodných spracovateľských podnikov“ pre 3M, rovnako ako držiteľom označenia „Uprednostňovaný spracovateľský podnik“ spolu s Rogers Corporation, Laird Technologies a tesa. Viac sa dozviete tu.

 • 3M (označenie Nadnárodný spracovateľský podnik)
 • Rogers Corporation (označenie Uprednostňovaný spracovateľský podnik)
 • Porex (označenie Uprednostňovaný spracovateľský podnik)
 • Pregis
 • Laird Technologies (partner spracovateľského podniku)
 • tesa (hlavný spracovateľský podnik)
 • AccuPlace (distribútor s pridanou hodnotou)
 • Adhesives Research
 • Advance Adhesive Tapes
 • Avery Dennison
 • Vancive
 • Freudenberg
 • amcor
 • DuPont
 • Furukawa
 • Nitto
 • Pall
 • Scapa

Možnosti

Možnosti

Spoločnosť Parafix ponúka sortiment služieb, ktorý vyhovuje vašim individuálnym potrebám. Patria sem zariadenia na vytváranie návrhov a výrobu prototypov, v ktorých môžete použiť vlastné kresby s cieľom umožniť rýchlu výrobu prototypov dielov. Náš výskumný a vývojový tím dokáže analyzovať varianty dizajnu súčastí a určiť optimálny tvar a veľkosť. Tým sa vo vašej fáze návrhu súčasti minimalizuje požiadavka na náradie a fyzické prototypy. Nižšie uvádzame zoznam možností na spracovanie lepiacich pások, pričom viac informácií nájdete na našej internetovej stránke Možnosti.

 • Vysekávanie (ploché a rotačné),
 • rezanie (sústruh a prevíjanie),
 • rezanie laserom,
 • súradnicový zapisovač v osiach X/Y,
 • laminovanie,
 • strihanie pomocou rovnobežných nožníc,
 • výskum a vývoj (R&D),
 • dizajn a výroba prototypov,
 • výroba v čistých prevádzkach,
 • prezentácia možností,
 • automatické upevňovanie súčastí.

Výhody lepiacich súčastí na zákazku

Výhody lepiacich súčastí na zákazku

Používanie výrobkov prispôsobených potrebám používateľa môže znížiť výrobné náklady, zvýšiť produktivitu a ponúknuť vyššiu a trvalú kvalitu. Naše výrobky dodávame v pásoch, na hárkoch alebo vo forme výsekov, a ponúkame:

 • presné umiestňovanie,
 • opakovateľnosť,
 • zníženie strát,
 • rýchlu montáž,
 • okamžitú priľnavosť,
 • pomôcky na umiestňovanie,
 • vynikajúce estetické spracovanie,
 • nákladovo efektívnu výrobu.

Viac informácií vám poskytneme tu.

Kvalita

Kvalita

Výrobky a pracovné postupy spoločnosti Parafix majú povesť vynikajúcej kvality; externe nás monitorujú a stanovujeme si prísne postupy kontroly kvality, ktoré dodržiavame. Medzi naše osvedčenia o kvalite patria:

Naším cieľom je neustále zlepšovanie (CI); cielená efektivita a načasovanie používania slúžia na zlepšenie doby obehu a dodržiavanie vysokých štandardov kvality. Medzi ďalšie vylepšenia patrí postupné investovanie do strojov a zariadení a poskytovanie širšej škály služieb, ktoré si vyžadujú najvyššiu presnosť a trvalú kvalitu. Medzi systémy kvality patrí sledovateľnosť šarží, kontrola pomocou priemyselnej televízie, overovanie odstraňovania odpadu a vysoko presné bezkontaktné meranie (presnosť s toleranciou +/- 0,001 mm).

Aktívne vyhľadávame spôsoby na zlepšenie postupu, ktorý využívame; naši zákazníci môžu s istotou očakávať výrobné technológie najvyššej kvality. Viac informácií nájdete na našej stránke Kvalita.

Automatizácia

Automatizácia

Spoločnosť Parafix je oprávneným distribútorom zariadenia AccuPlace na automatizované vyberanie a umiestňovanie. Ako distribútor s pridanou hodnou vám dokážeme pomôcť s výzvami a eliminovať starosti ponukou inovatívneho, vysokovýkonného štandardného vybavenia. Upravené máme iba vákuové prísavky a súpravy zameriavacích dielov, čo umožňuje ľahké opätovné použitie stroja, rýchle zmeny v umiestňovaní výrobku, pohyblivé výrobné počty a rôzne životné cykly výrobku. Medzi výhody automatického umiestňovania patria:

 • vysoko presné umiestňovanie a opakovateľnosť až na +/- 0,002″,
 • schopnosť aplikovať regulovateľnú silu umiestňovania,
 • zabránenie skrivenia vyseknutého dielu,
 • umiestnenie bez bublín,
 • umiestnenie na ťažko prístupné miesta,
 • kratšie doby cyklov,
 • menej odpadu a vyššie využitie,
 • manipulácia s vyseknutými dielmi ľubovoľného tvaru a materiálu,
 • nákladovo efektívna montáž.

Ponúkame vám okamžité riešenie bez problémov s medzičlánkami či problémov v komunikácii medzi materiálom a dodávateľom stroja. Disponujeme rozsiahlymi znalosťami o procesoch vysekávania, adhéznych materiáloch a automatizácii. Spoľahnite sa na jeden kontakt pre celé riešenie – rozumieme výzvam, pred ktorými stojíte.

Product selector

Product selector

Náš nástroj product selector umožňuje vyhľadávať v katalógových listoch výrobkov podľa skupín alebo odkazov na výrobok. Sem môžete zadať otázku na základe svojho výberu a dozviete sa viac o možnostiach prezentácie. Alebo si tu môžete prezrieť našu stránku Možnosti prezentácie.

Prevziať dokumenty

Stránka Prevziať dokumenty obsahuje množstvo užitočných dokumentov, napríklad brožúrky s informáciami o príslušnom odvetví a výrobkoch. Stránku na prevzatie dokumentov nájdete tu a tu si z nej môžete prevziať brožúru s informáciami o našej spoločnosti.

Novinky

Stránku Novinky pravidelne aktualizujeme o posledné novinky spoločnosti Parafix a odvetvia lepiacich pások citlivých na tlak (PSA). Tu si môžete prečítať viac informácií o sponzorstve našej spoločnosti a ďalších aktivitách spoločenstva, ako aj o novinkách v technológiách lepiacich pások. Prípadne nás môžete vyhľadať na vyššie uvedených odkazoch na sociálne médiá alebo sa môžete prihlásiť na odber nášho RSS dokumentu.

Viac sa dozviete tu.

Kontakt

Spoločnosť Parafix má dve sídla; vo Veľkej Británii a v Maďarsku, a exportuje do 30 krajín.

UK
Parafix Tapes & Conversions Ltd
Spencer Road
Lancing Business Park
Lancing, West Sussex
BN15 8UA
Tel: +44 (0)1903 750000
Fax: +44 (0)1903 767728

Maďarsko
Parafix Hungária Kft.
H-1116 Budapest
Vegyész utca 17-25
Tel: +36 1 203 2925
Fax: +36 1 203 3316

Často kladené otázky (FAQ) nájdete tu.

Add to wishlist
Create a new list