O NÁS

O NÁS

 • Ďakujeme vám za návštevu internetovej stránky spoločnosti Parafix. Stránka obsahuje prehľad o našej spoločnosti v jazyku, ktorý ste si zvolili. Ďalšie časti našej internetovej stránky vrátane odkazov na ňu sú v angličtine a obsahujú viac podrobností o našom sortimente výrobkov, odvetviach a schopnostiach. Ak potrebujete viac informácií alebo máte akékoľvek otázky, tu nás môžete kontaktovať.

  Slovakian Summary Page Row 1 image
 • O nás
  O nás

  Parafix je spoločnosť s dlhou tradíciou, ktorá sa zaoberá spracúvaním a distribúciou samolepiacich pások, fólií, pien a alobalov. Hlavnou činnosťou je prvotné spracúvanie uvedených adhéznych materiálov na zákazkové návrhy a každý rok vyrobíme viac než 250 milión vysekávaných dielov. Naša spoločnosť je na trhu už viac ako 40 rokov a dosiahla označenie „Uprednostňovaný spracovateľský podnik“ s množstvom významných dodávateľov, pričom u každému z nich sa cenia ich kvalitné výrobky a servis.

  Naša spoločnosť má sídlo a výrobný závod vo Veľkej Británii, výrobnú prevádzku máme tiež v Maďarsku. Máme silné pokrytie v rámci celej Európy a exportujeme aj do Severnej a Južnej Ameriky, Ázie a Austrálie.

  Vytvárame riešenia na mieru pre rôzne priemyselné odvetvia, a to prostredníctvom jedinečnej kombinácie dlhodobo vyvíjaných schopností, z ktorých najnovšie sú v spracovateľskej technológii. S členmi oddelenia predaja a zákazníckeho servisu, ktorí sa venujú jednotlivým trhom, si môžete byť istí vďaka odporúčaniam a informáciám, ktoré vám poskytnú.

  Viac informácií vám poskytneme tu.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Výrobky
  Výrobky

  Silné vzťahy so svetovými lídrami v technológii lepiacich pások nám poskytujú prístup k širokému spektru špeciálnych a priemyselných materiálov. To nám umožňuje ponúknuť zákazníkom široký výber výrobkov, rovnako ako možnosť vytvárať vlastné výrobky, napríklad kombinovaním materiálov od rôznych dodávateľov.

  Lepiace pásky sú v súčasnej dobe najrýchlejšie rastúci spôsob upevňovania v priemysle. Tu nájdete informácie o výhodách technológii používania lepiacich pások v porovnaní s tradičnými spôsobmi upevňovania.

  Náš sortiment výrobkov zahŕňa:

  g_content_rows-repeater_items_title
  Odvetvia
  Odvetvia

  Spoločnosť Parafix je kľúčovým dodávateľom riešení s lepiacimi páskami pre širokú škálu trhov. Nižšie uvádzame zoznam kľúčových priemyselných odvetví. V prípade otázok sa na nás môžete obrátiť tu.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Dodávatelia
  Dodávatelia

  Spoločnosť Parafix nakupuje lepiace pásky a materiály od rôznych dodávateľov. Sme hrdí na to, že sme jedným z iba 12 „nadnárodných spracovateľských podnikov“ pre 3M, rovnako ako držiteľom označenia „Uprednostňovaný spracovateľský podnik“ spolu s Rogers Corporation, Laird Technologies a tesa. Viac sa dozviete tu.

  • 3M (označenie Nadnárodný spracovateľský podnik)
  • Rogers Corporation (označenie Uprednostňovaný spracovateľský podnik)
  • Porex (označenie Uprednostňovaný spracovateľský podnik)
  • Pregis
  • Laird Technologies (partner spracovateľského podniku)
  • tesa (hlavný spracovateľský podnik)
  • AccuPlace (distribútor s pridanou hodnotou)
  • Adhesives Research
  • Advance Adhesive Tapes
  • Avery Dennison
  • Vancive
  • Freudenberg
  • amcor
  • DuPont
  • Furukawa
  • Nitto
  • Pall
  • Scapa
  g_content_rows-repeater_items_title
  Možnosti
  Možnosti

  Spoločnosť Parafix ponúka sortiment služieb, ktorý vyhovuje vašim individuálnym potrebám. Patria sem zariadenia na vytváranie návrhov a výrobu prototypov, v ktorých môžete použiť vlastné kresby s cieľom umožniť rýchlu výrobu prototypov dielov. Náš výskumný a vývojový tím dokáže analyzovať varianty dizajnu súčastí a určiť optimálny tvar a veľkosť. Tým sa vo vašej fáze návrhu súčasti minimalizuje požiadavka na náradie a fyzické prototypy. Nižšie uvádzame zoznam možností na spracovanie lepiacich pások, pričom viac informácií nájdete na našej internetovej stránke Možnosti.

  • Vysekávanie (ploché a rotačné),
  • rezanie (sústruh a prevíjanie),
  • rezanie laserom,
  • súradnicový zapisovač v osiach X/Y,
  • laminovanie,
  • strihanie pomocou rovnobežných nožníc,
  • výskum a vývoj (R&D),
  • dizajn a výroba prototypov,
  • výroba v čistých prevádzkach,
  • prezentácia možností,
  • automatické upevňovanie súčastí.
  g_content_rows-repeater_items_title
  Výhody lepiacich súčastí na zákazku
  Výhody lepiacich súčastí na zákazku

  Používanie výrobkov prispôsobených potrebám používateľa môže znížiť výrobné náklady, zvýšiť produktivitu a ponúknuť vyššiu a trvalú kvalitu. Naše výrobky dodávame v pásoch, na hárkoch alebo vo forme výsekov, a ponúkame:

  • presné umiestňovanie,
  • opakovateľnosť,
  • zníženie strát,
  • rýchlu montáž,
  • okamžitú priľnavosť,
  • pomôcky na umiestňovanie,
  • vynikajúce estetické spracovanie,
  • nákladovo efektívnu výrobu.

  Viac informácií vám poskytneme tu.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Kvalita
  Kvalita

  Výrobky a pracovné postupy spoločnosti Parafix majú povesť vynikajúcej kvality; externe nás monitorujú a stanovujeme si prísne postupy kontroly kvality, ktoré dodržiavame. Medzi naše osvedčenia o kvalite patria:

  Naším cieľom je neustále zlepšovanie (CI); cielená efektivita a načasovanie používania slúžia na zlepšenie doby obehu a dodržiavanie vysokých štandardov kvality. Medzi ďalšie vylepšenia patrí postupné investovanie do strojov a zariadení a poskytovanie širšej škály služieb, ktoré si vyžadujú najvyššiu presnosť a trvalú kvalitu. Medzi systémy kvality patrí sledovateľnosť šarží, kontrola pomocou priemyselnej televízie, overovanie odstraňovania odpadu a vysoko presné bezkontaktné meranie (presnosť s toleranciou +/- 0,001 mm).

  Aktívne vyhľadávame spôsoby na zlepšenie postupu, ktorý využívame; naši zákazníci môžu s istotou očakávať výrobné technológie najvyššej kvality. Viac informácií nájdete na našej stránke Kvalita.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Automatizácia
  Automatizácia

  Spoločnosť Parafix je oprávneným distribútorom zariadenia AccuPlace na automatizované vyberanie a umiestňovanie. Ako distribútor s pridanou hodnou vám dokážeme pomôcť s výzvami a eliminovať starosti ponukou inovatívneho, vysokovýkonného štandardného vybavenia. Upravené máme iba vákuové prísavky a súpravy zameriavacích dielov, čo umožňuje ľahké opätovné použitie stroja, rýchle zmeny v umiestňovaní výrobku, pohyblivé výrobné počty a rôzne životné cykly výrobku. Medzi výhody automatického umiestňovania patria:

  • vysoko presné umiestňovanie a opakovateľnosť až na +/- 0,002″,
  • schopnosť aplikovať regulovateľnú silu umiestňovania,
  • zabránenie skrivenia vyseknutého dielu,
  • umiestnenie bez bublín,
  • umiestnenie na ťažko prístupné miesta,
  • kratšie doby cyklov,
  • menej odpadu a vyššie využitie,
  • manipulácia s vyseknutými dielmi ľubovoľného tvaru a materiálu,
  • nákladovo efektívna montáž.

  Ponúkame vám okamžité riešenie bez problémov s medzičlánkami či problémov v komunikácii medzi materiálom a dodávateľom stroja. Disponujeme rozsiahlymi znalosťami o procesoch vysekávania, adhéznych materiáloch a automatizácii. Spoľahnite sa na jeden kontakt pre celé riešenie – rozumieme výzvam, pred ktorými stojíte.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Product selector
  Product selector

  Náš nástroj product selector umožňuje vyhľadávať v katalógových listoch výrobkov podľa skupín alebo odkazov na výrobok. Sem môžete zadať otázku na základe svojho výberu a dozviete sa viac o možnostiach prezentácie. Alebo si tu môžete prezrieť našu stránku Možnosti prezentácie.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Prevziať dokumenty
  Prevziať dokumenty

  Stránka Prevziať dokumenty obsahuje množstvo užitočných dokumentov, napríklad brožúrky s informáciami o príslušnom odvetví a výrobkoch. Stránku na prevzatie dokumentov nájdete tu.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Novinky
  Novinky

  Stránku Novinky pravidelne aktualizujeme o posledné novinky spoločnosti Parafix a odvetvia lepiacich pások citlivých na tlak (PSA). Tu si môžete prečítať viac informácií o sponzorstve našej spoločnosti a ďalších aktivitách spoločenstva, ako aj o novinkách v technológiách lepiacich pások. Prípadne nás môžete vyhľadať na vyššie uvedených odkazoch na sociálne médiá.

  Viac sa dozviete tu.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Kontakt
  Kontakt

  Spoločnosť Parafix má dve sídla; vo Veľkej Británii a v Maďarsku, a exportuje do 30 krajín.

  UK
  Parafix Tapes & Conversions Ltd
  Spencer Road
  Lancing Business Park
  Lancing, West Sussex
  BN15 8UA
  Tel: +44 (0)1903 750000
  Fax: +44 (0)1903 767728

  Maďarsko
  Parafix Hungária Kft.
  H-1116 Budapest
  Vegyész utca 17-25
  Tel: +36 1 203 2925
  Fax: +36 1 203 3316

  Často kladené otázky (FAQ) nájdete tu.

  g_content_rows-repeater_items_title