O NAS

O NAS

 • Dziękujemy za odwiedzenie informacyjnej strony internetowej Parafix stworzonej z myślą o dostarczeniu informacji o naszej firmie w Państwa języku. Pozostała część naszej witryny, włącznie z linkami na tej stronie, jest w języku angielskim i zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat naszych produktów, branży oraz naszych możliwości. W celu uzyskania dalszych informacji lub uzyskania odpowiedzi na nasuwające się pytania prosimy o kontakt – kliknij tutaj.

  Polish Summary Page Row 1 image
 • O nas
  O nas

  Parafix jest przetwórcą z wieloletnim doświadczeniem oraz dystrybutorem taśm samoprzylepnych, folii, pianek oraz folii aluminiowych. Nasza działalność w głównej mierze skupia się na przetwarzaniu materiałów samoprzylepnych w produkty na zamówienie. Rocznie produkujemy ponad 250 milionów wykrojników. Nasza firma istnieje od ponad 40 lat oraz posiada status „Preferowanego Przetwórcy” (ang. Preferred Converter ) wśród wielu głównych producentów, którzy znani są z wysokiej jakości swoich produktów oraz oferowanych usług.

  Siedziba główna naszej firmy oraz specjalnie wybudowany zakład produkcyjny znajdują się na terytorium Wielkiej Brytanii. Dodatkowo posiadamy zakład produkcyjny na Węgrzech. Nasze produkty są dostarczane na wiele rynków europejskich, a także są eksportowane do Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji i Australii.

  W naszej ofercie znajdują się indywidualne rozwiązania dla różnorodnych gałęzi przemysłu. Jest to możliwe dzięki unikalnej kombinacji naszych ogromnych możliwości przetwórczych i zastosowania najnowszych technologii. Posiadamy dedykowane działy sprzedaży i obsługi klienta na poszczególne rynki zbytu, które wyróżnia fachowa obsługa i doradztwo.

  W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Produkty
  Produkty

  Bliska współpraca ze światowymi liderami w produkcji taśm samoprzylepnych umożliwia nam dostęp do szerokiego zakresu wysokiej jakości materiałów specjalistycznych i przemysłowych. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom szeroki wybór produktów oraz możliwość opracowania produktów na zamówienie, na przykład, poprzez łączenie materiałów różnych producentów.

  Taśmy przylepne to obecnie najchętniej stosowana metoda mocowania w dzisiejszym przemyśle. Szczegółowe porównanie korzyści płynących ze stosowania technologii taśmy przylepnej w porównaniu z tradycyjnymi metodami mocowania znajduje się tutaj.

  W naszej ofercie produktów znajdują się:

  g_content_rows-repeater_items_title
  Przemysł
  Przemysł

  Parafix jest kluczowym dostawcą rozwiązań opartych na taśmach samoprzylepnych dla wielu gałęzi przemysłu. Poniżej znajduje się lista zaopatrywanych przez nas głównych gałęzi przemysłu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Dostawcy
  Dostawcy

  Parafix zaopatruje się w taśmy samoprzylepne oraz materiały u wielu różnych producentów. Jesteśmy dumni z posiadania statusu jednego z zaledwie 12 „Międzynarodowych Preferowanych Przetwórców” firmy 3M. Posiadamy również status „Preferowanego Przetwórcy” w firmie Rogers Corporation, Laird Technologies i tesa. Więcej informacji znajduje się tutaj.

  • 3M (status Międzynarodowego Preferowanego Przetwórcy),
  • Rogers Corporation (status Preferowanego Przetwórcy),
  • Porex (status Preferowanego Przetwórcy),
  • Pregis,
  • Laird Technologies (Przetwórca – współpraca partnerska),
  • tesa (Główny Przetwórca),
  • AccuPlace (VAR ang. Value Added Reseller),
  • Adhesive Research,
  • Advance Adhesive Tapes,
  • Avery Dennison,
  • Vancive,
  • Freudenberg,
  • amcor,
  • DuPont,
  • Furukawa,
  • Nitto,
  • Pall,
  • Scapa.
  g_content_rows-repeater_items_title
  Nasze możliwości
  Nasze możliwości

  Parafix oferuje szeroki zakres usług dopasowanych do wymagań klienta końcowego. W ich zakres wchodzą usługi projektowania oraz prototypowania, w ramach których korzystamy ze szkiców klienta, aby zaoferować szybkie prototypowanie części. W celu określenia optymalnego kształtu i rozmiaru nasze zespoły, badawczy i rozwoju, analizują różne warianty projektowanych elementów. Dzięki temu nasi klienci na etapie projektowania nie muszą już korzystać ze specjalistycznych narzędzi oraz fizycznych prototypów. Poniżej znajduje się lista przykładowych usług przetwarzania i projektowania produktów bazujących na taśmach samoprzylepnych. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie Nasze możliwości.

  • wykrawanie (płaskie i obrotowe),
  • docinanie i okrawanie (toczenie i przewijanie),
  • cięcie laserowe,
  • plotowanie 2D,
  • laminowanie,
  • gilotynowanie,
  • badania i rozwój (ang. research and development, R&D),
  • projektowanie i prototypowanie,
  • produkcja w pomieszczeniach o zaostrzonych wymaganiach dotyczących czystości i sterylności powietrza,
  • prezentacja,
  • automatyczne scalanie elementów.
  g_content_rows-repeater_items_title
  Wykonywanie elementów na zamówienie
  Wykonywanie elementów na zamówienie

  Wykorzystywanie w procesie produkcyjnym elementów wykonanych na zamówienie może pomóc naszym klientom w ogólnym obniżeniu kosztów produkcji, zwiększeniu wydajności produkcji i podniesieniu jakości produktów końcowych. Nasze produkty możemy dostarczyć w dociętych na wymiar rolkach, arkuszach lub w formie wykrojników, co zapewnia:

  • dokładność,
  • powtarzalność,
  • maksymalne wykorzystanie materiału,
  • szybki montaż,
  • natychmiastową przyczepność,
  • ułatwienie montażu produktu końcowego,
  • wysokie walory estetyczne,
  • ekonomiczną produkcję.

  Więcej informacji na ten temat można uzyskać kontaktując się z nami.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Jakość
  Jakość

  Metody produkcji oraz produkty końcowe firmy Parafix znane są z wysokiej jakości. Jakość naszych produktów jest stale monitorowana i regulowana rygorystycznymi wewnętrznymi oraz międzynarodowymi normami. Firma Parafix może się poszczycić następującymi certyfikatami jakości:

  • BS EN ISO 9001:2015 – zobacz certyfikat,
  • BS EN ISO 13485:2016 – zobacz certyfikat,
  • ISO 14001:2004 – zobacz certyfikat,
  • BS EN ISO 14644-1, Klasa 7 – certyfikat dla naszych pomieszczeń o zaostrzonych wymaganiach dotyczących czystości i sterylności powietrza,
  • system zarządzania jakością zgodny z normą TS 16949.

  Nieustannie podnosimy jakość naszych procesów i produktów poprzez stosowanie się do zasad ciągłego doskonalenia (ang. Continuous Improvement, CI), tzn. skupiamy się na efektywnym wykorzystaniu czasu i zasobów oraz skracaniu terminów realizacji zamówień przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości. Stale inwestujemy w maszyny i technologię, które pozwolą zapewnić szerszy zakres usług, najwyższą jakość produkcji i konsekwentnie wysokie wyniki. W zakres procesów monitorowania jakości produkcji wchodzi identyfikacja i śledzenie partii produktu, monitoring z kamer przemysłowych, zarządzanie odpadami oraz dokonywanie bezkontaktowych pomiarów o wysokiej precyzji (+/- 0,001 mm dokładności).

  Aktywnie poszukujemy metod mających na celu zwiększenie efektywności naszych procesów. Nasi klienci mogą oczekiwać od nas wykorzystania najnowszych technologii produkcji i niezawodności. W celu uzyskania dalszych informacji prosimy odwiedzić naszą stronę poświęconą jakości.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Automatyzacja
  Automatyzacja

  Parafix jest autoryzowanym dystrybutorem sprzętu AccuPlace do automatyzacji produkcji pracującego w technologii montażu powierzchniowego (ang. pick and place). Jako dystrybutor o statusie VAR (ang. Value Added Reseller) jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom naszych klientów i zapewnić ich, że dostarczany sprzęt jest innowacyjny i wysoce efektywny. W zautomatyzowanych zestawach wymaga się jedynie indywidualnego ustawienia chwytaków próżniowych oraz określenia docelowych miejsc montowanych elementów. Pozwala to na łatwe przeprogramowywanie i ponowne użycie maszyn, dostosowanie ich do zmieniającej się gamy produktów, wykorzystanie ich w tymczasowych procesach produkcyjnych oraz procesach o zmiennych cyklach produkcyjnych. Korzyści z wykorzystania urządzeń do automatyzacji procesów produkcji to:

  • wysoka dokładność montażu elementów i powtarzalność (do +/- 0,002 cala),
  • możliwość zastosowania zmiennej siły docisku,
  • minimalizacja błędów podczas wykrawania,
  • przyklejanie elementów unikające powstawanie pęcherzyków powietrza,
  • rozmieszczanie w miejscach trudnodostępnych,
  • krótsze cykle produkcyjne,
  • maksymalizacja wykorzystania materiału, a w rezultacie zwiększenie zysków,
  • możliwość obróbki wykrojników o dowolnym kształcie i z dowolnego materiału,
  • zwiększona opłacalność produkcji.

  Do oferowanych przez nas rozwiązań zapewniamy nasze wsparcie. Gwarantujemy bezproblemowe działanie interfejsu oraz kontakt z dostawcami materiałów i maszyn. Posiadamy ogromne doświadczenie z zakresu wykrawania, materiałów samoprzylepnych oraz automatyzacji produkcji. Do każdego klienta przydzielana jest jedna osoba kontaktowa, która pomoże w doborze i wsparciu całego rozwiązania – rozumiemy potrzeby naszych klientów.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Dobór produktów
  Dobór produktów

  Nasze narzędzie doboru produktów pozwala na wyszukiwanie arkuszy informacyjnych poszczególnych produktów według grupy produktu lub numeru referencyjnego produktu. Po dokonaniu wyboru materiałów można się z nami skontaktować poprzez specjalny formularz kontaktowy oraz zobaczyć opcje formatu dostępnych materiałów. Alternatywnie, prosimy odwiedzić naszą stronę poświęconą prezentacji naszych produktów.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Dokumenty do pobrania
  Dokumenty do pobrania

  Nasza strona z informacjami do pobrania zawiera wiele pomocnych dokumentów, na przykład, publikacje branżowe oraz katalogi produktów. Strona z materiałami do pobrania dostępna jest tutaj.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Nowości
  Nowości

  Nasza strona z wiadomościami jest regularnie aktualizowana. Znaleźć na niej można nowinki o firmie Parafix oraz najnowsze wiadomości z branży producentów taśm klejących. Na stronie z wiadomościami znajdują się informacje na temat programów sponsorowanych przez naszą firmę, działań na rzecz lokalnych społeczności oraz najnowsze wiadomości branżowe. Alternatywnie, można nas śledzić dzięki powyższym linkom do mediów społecznościowych.

  Więcej informacji można uzyskać tutaj.

  g_content_rows-repeater_items_title
  Kontakt
  Kontakt

  Parafix posiada dwie siedziby, w Wielkiej Brytanii oraz na Węgrzech. Nasze produkty eksportujemy do ponad 30 krajów.

  Wielka Brytania
  Parafix Tapes & Conversions Ltd
  Spencer Road
  Lancing Business Park
  Lancing, West Sussex
  BN15 8UA
  Tel: +44 (0)1903 750000
  Fax: +44 (0)1903 767728

  Węgry
  Parafix Hungária Kft.
  H-1116 Budapeszt
  Vegyészutca 17-25
  Tel: +36 1 203 2925
  Fax: +36 1 203 3316

  Aby przejść do strony z często zadawanymi pytaniami, prosimy kliknąć tutaj.

  g_content_rows-repeater_items_title